OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Kiedy nagle las zaszumi,

Mowę sosny gdy zrozumiesz…

To jest Polska

Gdy zobaczysz gdzieś topole

Królujące ponad polem…

To jest Polska…

11 LISTOPADA to dla każdego Polaka ważna data – symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy, w naszej szkole 8 listopada o godz. 11.45 odbył się Poranek Niepodległościowy w sali gimnastycznej. W trakcie tej uroczystości uczniowie naszej szkoły przedstawili wzruszającą lekcję historii oraz  śpiew pieśni patriotycznych, które zaprezentował chór szkolny pod kierunkiem p. Ewy Szelkowskiej-Woźniczko. O godz.17.00 odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z udziałem chóru, uczniów, nauczycieli oraz rodziców.

9 listopada o godz.11.00 wszyscy uczniowie, dyrekcja szkoły oraz nauczyciele zgromadzili się w sali gimnastycznej celem włączenia się do akcji we wszystkich szkołach w Polsce – zaśpiewania Hymnu Państwowego. Punktualnie o godz. 11.11 zostały odśpiewane cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Uroczystość odbyła się w podniosłej atmosferze. Mimo, że obecne pokolenia młodzieży żyją w wolnej Polsce, trzeba na nowo uświadamiać je, że nie zawsze tak było i uczyć, że niezłomność naszych przodków utorowały nam drogę do dzisiejszej Niepodległej Polski. Jako Polacy mamy obowiązek o tym pamiętać i wychowywać nowe pokolenia w szacunku dla historii naszej ojczyzny.

 

 

2018-11-15T09:25:17+00:00