Najpopularniejsze atrakcje w Szczyrku

Szczyrk, położony w Beskidach, to jedno z najpopularniejszych miejsc w Polsce dla miłośników sportów zimowych i letnich. Znajduje się tam wiele atrakcji, które przyciągają turystów przez cały rok. Jeśli planujesz odwiedzić Szczyrk, oto lista najpopularniejszych atrakcji, które warto zobaczyć.

  1. Kolej linowa na Skrzyczne: Rozpocznij swoją przygodę w Szczyrku od wjazdu koleją linową na Skrzyczne – najwyższy szczyt Beskidów Zachodnich. Na szczycie znajduje się wieża widokowa, z której rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na okoliczne góry i malownicze krajobrazy.
  2. Narciarstwo: Szczyrk jest rajem dla miłośników narciarstwa. Znajduje się tam wiele tras narciarskich o różnym stopniu trudności, które zadowolą zarówno początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Ośrodek narciarski Szczyrk Mountain Resort oferuje doskonałe warunki do jazdy na nartach i snowboardzie.
  3. Karczma Beskidzka: Po intensywnym dniu na stoku, koniecznie odwiedź Karczmę Beskidzką. To tradycyjne miejsce, gdzie można spróbować pysznych regionalnych potraw, takich jak kwaśnica, kiełbasa śląska czy oscypek. Karczma oferuje również autentyczną atmosferę i występy zespołów góralskich.
  4. Wycieczka do Doliny Żylicy: Jeśli szukasz pięknych widoków i spokoju, wybierz się na wycieczkę do Doliny Żylicy. To urokliwe miejsce oferuje wiele szlaków turystycznych, które prowadzą przez lasy, łąki i strumienie. Można tam również spotkać dziką zwierzynę i podziwiać piękno natury.
  5. Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych: Sanktuarium to ważne miejsce pielgrzymkowe dla katolików. Można tam podziwiać piękną architekturę kościoła i cieszyć się chwilą ciszy i kontemplacji. Warto również odwiedzić pobliską Górską Kapliczkę – miejsce modlitwy, które oferuje niesamowity widok na okolicę.
  6. Park Linowy Szczyrk Adventure: Jeśli lubisz aktywność na świeżym powietrzu i poszukujesz adrenaliny, odwiedź Park Linowy Szczyrk Adventure. To idealne miejsce dla całej rodziny, gdzie można spróbować swoich sił na różnych trasach i pokonać różnego rodzaju przeszkody. To świetna zabawa dla dzieci i dorosłych.