XIX Międzyszkolny Konkurs Regionalny ,,Czy znasz swój region?”

Dnia 3 kwietnia 2019 r. o godz. 11.000 w ramach Spotkań z Kurpiowszczyzną w naszej szkole odbył się XIX MIĘDZYSZKOLNY KONKURS REGIONALNY „Czy znasz swój region?” zainicjowany w roku 2000 przez p. Krystynę Dębską i p. Małgorzatę Żebrowską, nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 3 i organizowany w naszej placówce do dziś, objęty honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Ostrołęka, wspierany przez Dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 3, Muzeum Kultury Kurpiowskiej, Związek Kurpiów, DPS im. kard. Stefana Wyszyńskiego, skierowany do uczniów szkół podstawowych.

Do konkursu, którego głównym celem jest zainteresowanie młodzieży historią i tradycjami regionu kurpiowskiego i jego najwybitniejszymi twórcami, przystąpiło 14 uczniów ostrołęckich szkół podstawowych. Młodzi pasjonaci historii i kultury „małej ojczyzny” musieli zmierzyć się z zadaniami w formie testu.

Po przerwie na poczęstunek w postaci kurpiowskiego rejbaka wręczono uczestnikom dyplomy i nagrody rzeczowe.
Komisja w składzie: p. Maria Kulczyk, p. Magdalena Majkowska, p. Aneta Żebrowska przyznała następujące nagrody:

I miejsce:

 • Weronika Mierzejewska (SP nr 10)
 • Dominika Załęska (SP nr 3)
 • Natalia Przybysz (SP nr 4)

II miejsce:

 • Zuzanna Dajcz (SP nr 5)
 • Joanna Załęska (SP nr 3)
 • Eliza Napiórkowska (SP nr 5)
 • Dominika Białobrzewska (SP nr 3 )
 • Natalia Gałenza (SP nr 4)

III miejsce:

 • Zuzanna Szatanek (SP nr 3)
 • Anna Sawicka (SP nr 10)
 • Maksymilian Żebrowski (STO)
 • Zofia Zyśk (STO)
 • Katarzyna Suchecka (SP nr 2)
 • Nataniel Rudzki (SP nr 2)

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

 

2019-04-04T12:14:45+00:00