Dąbki noclegi nad morzem

Dąbki wieś uzdrowiskowa w północno-zachodniej Polsce, która położona w województwie zachodniopomorskim. Dąbki to miejscowość, która słynie z bardzo dobrego mikroklimatu i z tego też powodu posiada status uzdrowiska.
Dąbki kiedyś były nazywane Nową Rzeką i pewnego dnia książę Świętopełk II odwiedził wieś i nadał pobliskiemu klasztorowi cystersów kilka wsi.
Miejscowość stała się popularna na początku XX wieku, kiedy doceniono wartość tego miejsca pod względem uzdrowiska i stopniowo przybywało coraz więcej turystów.
Dąbki noclegi mają bardzo dobrą bazę noclegową, która jest przygotowana głównie z myślą o naszych turystach, którzy chcą odpocząć z dala od miejskiego zgiełku. Każdy znajdzie coś dla siebie zaczynając od hoteli, pensjonatów aż po domy letniskowe czy pokoje do wynajęcia. Wszystko zależy od tego jakie macie potrzeby, ale śmiało każdy znajdzie coś dla siebie.
Doskonały mikroklimat i czyste powietrze, które tutaj jest świetnie wpływa na osoby, które cierpią na alergię oraz dla tych, którzy mają problemy z układem oddechowym.
Jeśli chodzi o bazę gastronomiczną to jest dość standardowa, gdzie znajdziecie kilka restauracji , barów oraz pizzerii, w których można zjeść smaczny posiłek.


W okolicy Dąbek znajdują się szlaki turystyczne:
Koszaliński Szlak Nadmorski, biegnący od Dąbkowic, przez Darłówko do Wicia
Szlak Rezerwatów – na trasie znajdują się pomniki przyrody oraz zamki w Kręgu i Darłowie  –     

Szlak Wiatraków – na trasie można zobaczyć liczne zabytki, piękną panoramę, a także największy w Polsce park elektrowni wiatrowych
Szlak Zabytków Średniowiecza – biegnie przy Zamku Książąt Pomorskich oraz przy wielu innych ciekawych zabytkach historycznych
Ścieżka rowerowa, która biegnie przez las nad jeziorem Bukowo, a także szlak kajakowy rzeką Wieprz i Grabowa