Bukowina Tatrzańska wczasy w Tatrach

Bukowina Tatrzańska wczasy w Tatrach

Bukowina Tatrzańska to jedna z najpiękniejszych wsi podhalańskich, która ma wspaniały widok na szczyty Tatr Bielskich oraz na Podhale.
Pierwsza wzmianka o Bukowinie pochodzi z 1630 roku za czasów, gdy panował Zygmunt III Wazy. Natomiast w 1824 roku wieś została własnością rodziny Homolacsów, która zakupiła Sekcję Białczańką oraz Zakopiańską.

W latach 1887-1900 został wybudowany kościół parafialny, którego fundatorem oraz wykonawcą był Jędrzej Kramarz, który sam sporządził plam budowy i gromadził wszystkie materiały aby wypełnić wnętrze świątyni.

Natomiast w okresie międzywojennym powstała szkoła, dom ludowy, linia telefoniczna, a po drugiej wojnie światowej na terenie Bukowiny powstał dom wypoczynkowy oraz liczne kwatery.

Obecnie Bukowina Tatrzańska jest znanym ośrodkiem zimowym, gdyż znajdziecie tu liczne stoki narciarskie oraz wyciągi narciarskie. Kiedyś wieś była bardzo uboga i rzadko odwiedzana, ale w momencie, gdy powstały termy Bukowiańskie wszystko się zmieniło.
Wieś stała się jednym z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych w sezonie zimowym oraz letnim blisko znanej miejscowości Zakopane .

Pierwszym głównym miejscem do odwiedzenia są oczywiście Termy Bukovona, które znajdują się na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego. Termy to kompleks, który składa się z basenów oraz hotelu. Nasze wody bogate są w magnez, chrom, wapń, sód, potas, chlor oraz siarkę i ma bardzo dobry wpływ na schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego oraz sercowo-naczyniowego. Kąpiele w naszych wodach również wzmacniają odporność i przyśpieszają przemianę materii.

Nie daleko Term Bukowina znajduję się Górski Ośrodek Jezdziecki, w którym warto spędzić chociaż jedną noc i skorzystać z możliwości nauki jazdy konno, którą zapewniają gospodarze. Piękne miejsce, gdzie panuje zupełna cisza i spokój.

Następnym miejscem jest Bukowiańskie Centrum Kultury, w którym możemy poznać podhalańską kulturę na żywo i są również organizowane różne przedstawienia. Można się nauczyć ginących już zawodów, malarstwa na szkle, ceramiki czy też haftu. Będąc w Bukowinie warto pamiętać o tym miejscu.

Morskie Oko to jedna z bardzo popularnych atrakcji Tatr i jest to najgłębsze i najwyższe jezioro w Karpatach i bez wątpienia najpiękniejszych górskich krajobrazów. Najlepiej dotrzeć do jeziorka na pieszo iż wtedy jest największa satysfakcja gdy dotrzemy na miejsce.