Władysławowo wczasy nad morzem

Port jest jednym z najbardziej istotnych punktów rybackich na Bałtyku pod względem ilości łowionej ryby, liczby obsługiwanych kutrów rybackich i sprzętu. Oprócz wypełniania swych najważniejszych funkcji czyli przetwórstwo ryb, fabryka lodu i mączki rybnej, stocznia remontowa chętnie gości turystów. Od maja do października przypływają tu jachty sportowe i żaglowce, które mogą zaopatrzyć się tu w paliwo, jedzenie i wodę, dokonać specjalistycznych napraw i remontów. W porcie mieści się morskie przejście graniczne dla turystów udających się do portów skandynawskich, litewskich i łotewskich. W okresie letnich z portu pasażerskiego można udać się statkiem w rejs po Bałtyku. Port, a dokładnie zachodni falochron pełni jest również molem i jest ulubionym miejscem dla wędkarzy i spacerowiczów.Plaża we Władysławowo noclegi to jedna z wielu opcji dla których miasto te jest tak często odwiedzane przez turystów. Zadbana całkiem spora i piaszczysta, a do tego czysta i orzeźwiająca woda Bałtyku i powietrze pełne jodu to jest właśnie Władysławowo noclegi blisko morza. We Władysławowo noclegi blisko plaży, w czasie wakacji wytyczonych zostaje około pięciu, strzeżonych przez profesjonalnych ratowników WOPR, kąpielisk. Miejsca te rok rocznie wygrywają konkursy na najbezpieczniejsze w województwie pomorskim. W czasie letnim na licznych turystów czekają na plaży niezliczone atrakcje – dmuchane elementy zjeżdżalnie wodne, wypożyczalnie sprzętu pływającego, przejażdżki na „bananie”, turnieje piłki siatkowej i nożnej, wybory miss i wiele, wiele innych. Późnym popołudniem zaś plaża we Władysławowo tanie noclegi rozbrzmiewa dźwiękami dyskotek i występów artystycznych. Tętniąca życiem centralnie usytuowana część Władysławowa słynie z tutejszej plaży oraz tej w Cetniewie, a także alei Gwiazd Sportu – deptaku z gwiazdami upamiętniającymi legendy sportu. Atrakcje dla rodzin obejmują Lunapark Sowiński, władysławowski Ocean Park z karuzelami i rzeźbami o tematyce morskiej, a także bagna w rezerwacie przyrody „Słone Łąki”. W okolicy pełno jest sklepów z pamiątkami, klubów tanecznych oraz pubów serwujących piwo i smażoną rybę.Ocean Park we Władysławowie daje możliwość na przejście się po dnie oceanu i wędrowanie z wielorybami, rekinami, żółwiami olbrzymimi, delfinami, orkami, oraz czterdziestką innych istot morskich i oceanicznych. Wystawa została przygotowana przy zachowaniu rzeczywistych rozmiarów i szczegółów budowy wszystkich zgromadzonych okazów. Poznawanie Ocean Parku pozwoli na zapoznaniu ciekawych informacji o żyjących w głębinach naszych oceanów rybach i ssakach w sposób ciekawy i przyjemny. Oprócz spaceru jest szeroki wachlarz atrakcji, z których może skorzystać każda osoba bez względu na swój wiek.