Giżycko

Giżycko

Giżycko to miasto w województwie warmińsko-mazurskim, które położone jest pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin. Miasto nazywane jest stolicą żeglarstwa i jest jednym z głównych portów na szlaku wielkich jezior mazurskich oraz jednym z polskich ośrodków turystycznych i wypoczynkowych.
Pod względem historycznym Giżycko leży na Mazurach, a do 1975 miasto administracyjnie należało do województwa olsztyńskiego.
W Giżycku gospodarka jest bardzo rozbudowana oraz baza noclegowa także śmiało każdy znajdzie coś dla siebie. Spokojna okolica pozwoli Wam odpocząć i zapewni Wam cudowne widoki.

Warto zwiedzanie zacząć od spaceru wzdłuż głównej ulicy Warszawskiej. Następnie Twierdza Boyen i jest to zdecydowanie największy zabytek na Mazurach. Jest to fort, który był jednym z kluczowych punktów długiej na około 180 km linii obrony Wielkich Jezior Mazurskich.
Mamy też coś dla najmłodszych, ale nie tylko, czyli Park Linowy Wiewióra, który znajduję się obok twierdzy Boyen. Park posiada kilka tras z przeszkodami o różnej formie trudności oraz jest możliwość zjechania na tyrolce, co jest świetną atrakcją.
Fajną atrakcją myślę, że jest Most Obrotowy, który pochodzi z końca XIX wieku, a jego konstrukcja powstała w celu ułatwienia dojazdu z miasta do twierdzy Boyen. Wielu turystów jest zachwyconych samych momentem otwarcia czy też zamknięcia mostu.
Na wieczorny spacer idealnym miejscem będzie molo oraz kładka , której końcowy fragment służy turystom jako punkt obserwacyjny na przystań i oferuje piękny panoramiczny widok na jezioro Niegocin.