Łeba

Łeba

Łeba noclegi i jej znane atrakcje czyli wydmy. Wyjątkowe atrakcje jakimi są wydmy bez wątpienia są niekwestionowanym, kultowym punktem wypoczynku w Polsce. Owszem, w okresie letnim trzeba być przygotowanym na zapełnione parkingi w centrum miasta ale grupy wczasowiczów tak jak na zakopiańskich Krupówkach są tam spodziewane. Argumentem jakim są unikalne w Europie wydmy bez zmiennie sprowadza do siebie swoich fanów rokrocznie. Pustynne klimaty bez wątpienia są warte wysiłku i drogich zdarza się też że biletów wstępu. Wystarczy parę kilometrów spaceru, by dać się wciągnąć w środowisko krajobrazom i nadmorskiej wolności. Bez wątpienia warte zwiedzania są najnowsze wystawy interaktywnej w Łeba noclegi blisko morza – ILLUZEUM. Na obiekcie odkryjecie ciekawe iluzji optycznych, paradoksów, niespotykanych obrazów i zabawnych trików. Poznać można zabawki optyczne z XIX wieku i zasadę działania Zoetropu czyli pierwszego na świecie zmieniacza obrazów. Wystawa posiada ponad 100 eksponatów z branży optyki i fizyki. ILLUZEUM jest to miejsce, w którym prawdopodobnie każdy znajdzie coś dla interesującego. Interaktywne elementy trochę nauki a przede wszystkim niezapomniana zabawa będąc tam przygotujcie się na spotkanie z iluzją optyczną.Łeba noclegi blisko plaży – miasto w północnej Polsce, w województwie pomorskim, w powiecie lęborskim, położone na Wybrzeżu Słowińskim, nad rzekami Łeba tanie noclegi i Chełstem, miejscowość wypoczynkowa z portem morskim i kąpieliskami. Według danych z 1 stycznia 2018 Łeba liczyła 3694 mieszkańców.Przypominający zameczek pensjonat z czasów XX wieku obecnie słynny hotel Neptun symbol Łeba noclegi blisko centrum, to jedyna pozostałość po historycznej Łeba pokoje która została zniszczona przez huragany i pochłoniętej przez ruchome wydmy, część muru kościoła świętego Mikołaja, który mieści się w lesie niedaleko zachodniej plaży, za rzeką. Następnym wartym uwagi obiektem jest XVII wieczny Kościół Świętego Mikołaja znajdujący się na ulicy Kościelnej, a także XIX wieczne konstrukcje rybackie. Warto przejść się po łebskim deptaku, zamówić rybkę w jednej z wielu smażalni, udać się do skromnego portu kutrowego, wybrać się na wycieczki kutrem po morzu lub po rzece Łebsko. W miasteczku turystycznym takim jak Łeba nie mogło zabraknąć opcji turystycznych rejsów po regionalnych wodach. Różnej klasy statki pasażerskie pływają przede wszystkim po Łebsku lub po Morzu Bałtyckim. I w jednym, i w drugim przypadku na turystów czekają wyjątkowe widoki oraz dodatkowe atrakcje. Z przystani znajdującej się w Rąbkach nad północno-wschodnimi brzegami jeziora przemieszczają się długie, kryte baldachimem obiekty pływające. Krótszy wariant rejsu, który trwa ok. 20-25 minut, po wyprawie wzdłuż linii brzegowej kończy się niedaleko Muzeum Wyrzutni Rakiet. Ideą dłuższych wypraw po Łebsku są Kluki i regionalne Muzeum Wsi Słowińskiej. Fragment rejsowy blisko 8-godzinnej wycieczki trwa w obie strony ok 3 godzin.Obok często spotykanych wycieczkowców, z Łeby na morze wypływają także nie do końca zwykłe statki – np. starannie odwzorowany na XVII-wieczny galeon “Gryf”, znajdujący się zwykle przy ul. Abrahama, w północnej części portu na rzece Łebie. Elementy i cieszące oko detale dwumasztowca dają możliwość poczuć się jak prawdziwy marynarz sprzed kilku stuleci. Każda osoba ma tu możliwość, by przez moment samemu przejąć kontrolę za koło sterowe. Dla dużych grup możliwe jest zaplanowanie zabawy z muzyką, szantami i smacznym poczęstunkiem.Innym wariantem rejsów pasażerskich są wędkarskie wycieczki na pełne morze. Tego typu wyprawy przygotowuje wielu rybaków i właścicieli jachtów w Łebie więc warto dowiedzieć się konkretów w porcie.