Gdynia

Gdynia

Muzeum Marynarki Wojennej to obiekt dla mężczyzn w każdym wieku. Można obserwować uzbrojenie okrętów i baterii dział znajdujących się na brzegu broń rakietową, samoloty i śmigłowce lotnictwa morskiego. Jeżeli będzie nam sprzyjać szczęścia można za darmo zwiedzić wystawę plenerową. Jak dotrzeć do Muzeum znajduje się przy ul. Zawiszy Czarnego; ze Skweru Kościuszki najprościej dotrzeć tam przez Park Rady Europy jeżeli znajdujemy się na Skwerze twarzą w kierunku morza, to Park mamy po prawej stronie.“Dar Pomorza”. Wyjątkowe pływające muzeum, znajdujące się przy Molo Południowym. Żaglowiec utworzony na początku XX wieku, zakupiony z pieniędzy głównie mieszkańców Pomorza dlatego taka nazwa w roku 1929, jako jednostka szkolna. Dziś żaglowiec należy do Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, jest otwarty do zwiedzania w okresie letnim codziennie, poza sezonem zamknięty w poniedziałki.Pora na lądową atrakcję Gdynia noclegi, czyli Muzeum Emigracji. Jest dosyć młode, bo zostało utworzone w 2012 roku, a otwarte dla publiczności w 2015 roku. Znajduje się się ono w zabytkowym budynku Dworca Morskiego, dzięki czemu już na początku możemy obserwować imponującą, nowoczesną jak na tamte lata architekturę lat 30. XX wieku.Muzeum Emigracji w Gdynia noclegi blisko morza obejmuje tematyką emigracji Polaków do innych krajów świata na przestrzeni lat. Jego budynek została wybrana nieprzypadkowo, gdyż to właśnie Dworzec Morski był miejscem przez który przewinęły się setki tysięcy osób. Poza wystawą zbiorów, Muzeum Emigracji prowadzi także interesujące wydarzenia i warsztaty oraz konferencje genealogiczne, dzięki czemu skłania nas do przemyśleń i nie pozwala się nudzić .Gdynia noclegi blisko plaży – miasto na prawach powiatu w północnej Polsce, w województwie pomorskim, położone nad Morzem Bałtyckim, na Pobrzeżu Gdańskim i Pojezierzu Wschodniopomorskim. Wchodzi w skład Trójmiasta, jest zatem jednym z miast centralnych aglomeracji Trójmiasta.Skwer Kościuszki to centralne miejsce rozrywki i wypoczynku mieszkańców Gdynia noclegi blisko centrum i przyjezdnych chcących pospacerować i obejrzeć przy okazji wiele morskie atrakcje w postaci zabytkowych statków oraz wielkich wycieczkowców te największe znajdują się przy nabrzeżu Francuskim w dalszej części portu. To jedyne w naszym kraju miejsce, gdzie w mniej więcej 10 minut spaceru jest duże centrum handlowe miasta, miejsce dla imprez i wydarzeń kulturalnych, nabrzeże portowe, a nawet piaszczysta plaża łącząca się do basenu jachtowego. Stąd można również udać się statkiem wycieczkowym na półwysep Helski lub do Gdańska.