Ustka

Ustka

Bez wątpienia ulubionym miejscem wędrówek jest Promenada Nadmorska. Ten działający już w 1875 roku szlak pieszy to dziś ponad dwukilometrowa trasa. Po wielu modernizacjach dziś posiada wymienioną nawierzchnię, nowoczesne oświetlenie, miejsca dla rowerów oraz liczne ławki na jednej z nich znajduje się Irena Kwiatkowska jest to oczywiście rzeźba przedstawiająca słynną aktorkę. W okresie letnim Promenada Nadmorska tętni życiem, proponując bogatą ofertę gastronomiczną i kulturalną. Mają tu miejsce największe imprezy: koncerty, przedstawienia teatralne i wydarzenia sportowe.Ustka noclegi – miasto w północnej Polsce, w województwie pomorskim, w powiecie słupskim, siedziba gminy wiejskiej Ustka noclegi blisko morza, na historycznym Pomorzu Zachodnim. Ustka noclegi blisko plaży jest położona na Wybrzeżu Słowińskim, u ujścia rzeki Słupi do Morza Bałtyckiego. Jest miastem portowym, uzdrowiskiem z dwoma letnimi kąpieliskami morskimi.Ustka pokoje to bardzo dobre miejsce na wakacyjny wypoczynek dla wszystkich, lecz najbardziej dobrze będą się tu czuły rodziny z dziećmi, którym to miejsce oferuje cały wachlarz wyjątkowych atrakcji. Najmłodsi turyści mogą skorzystać nie tylko z ogromnej oferty miejsc zapewniających zabawę i ruch, ale również nauczyć się wiele o tym mieście i jego regionie zwiedzając tamtejsze muzea i poznając miejsca związane z dziejami i kulturą miasta.Muzeum Ziemi Usteckiej to muzeum które posiada wystawę regionalną, nawiązującą do historii Ustka tanie noclegi i nieistniejącej już stoczni usteckiej. Wśród wiekowych eksponatów można zobaczyć m.in. 100-letnią łyżwę oraz strój kąpielowy z okresu startu XX wieku.W 2013 roku w muzeum gości Wielka Wystawa Misiów.Muzeum Minerałów jest to muzeum które z pewnością wzbudzi zainteresowanie wszystkich dzieci. Wystawa pokazującą skamieniałości, minerały (w tym największy w naszym kraju kryształ górski) oraz wiekowe muszle z całego świata pobudzi myślenie i będzie doskonałą lekcją biologi dla ciekawych młodych umysłów. Dodatkowo w muzeum mieści się naturalnych rozmiarów odlew szkieletu dinozaura.Muzeum Chleba to muzeum nawiązujące do historii piekarnictwa, prezentujące wiekowe pamiątki związane z piekarnictwem. Można tu dowiedzieć się o tajniki produkcji wyrobów piekarniczych w ubiegłych latach oraz podziwiać m.in. tak ciekawe eksponaty, jak XIX – wieczna lodówka, która funkcjonuje bez użycia prądu czy przedwojenny automat do sprzedaży cukierków.Jak każdy nadbałtycki kurort Ustka noclegi blisko centrum pochwalić się może pięknymi piaszczystymi plażami, a do tego są tu możliwe kąpiele wodne, spacery po lesie, parku i wzdłuż plaż. Każdy lubi to uczucia, gdy idąc po miłym miękkim piasku, fale obmywają jego łydki. Na samym brzegu turystów wita pomnik ciekawej syrenki. Jest też znana i przez wielu uczęszczana Promenada.