Zakopane wczasy na Podhalu

Zakopane wczasy na Podhalu
Zakopane należą do najbardziej znanych miejscowości w Polsce. Nic dziwnego, w końcu są uważane za "zimową stolicę Polski", i nie bez powodu. Co zimę fani sportów zimowych przyjeżdżają tu aby jeździć na nartach, a latem w mieście jest pełno turystów chcących zobaczyć góry, a części z nich zależy nawet na tym, aby zdobyć parę szczytów, albo po prostu zobaczyć miasto i zjeść regionalne potrawy. Atrakcji na pewno nie brakuje, a każdy znajdzie coś dla siebie.
Zakopane są znakomitą bazą wypadową w Tatry - od miasta biegnie wiele szlaków turystycznych, których sieć obejmuje cały Tatrzański Park Narodowy. Stąd można wspiąć się na Giewont, idąc przez Polanę Strążyńską lub Polanę Kalatówki i Kondratową, podziwiać wodospad Siklawica, zdobyć Kasprowy Wierch, przejść się po Dolinie Kościeliska, ewentualnie mijając Morskie Oko zdobyć Rysy. Turyści mogą nawet spróbować przebyć Orlą Perć, ale to wymaga doświadczenia i odpowiedniego przygotowania.
Oczywiście, do atrakcji miasta nie należy wyłącznie turystyka górska. To miasto jest pełne zabytków i rozrywek dla każdego. Zwiedzający miasto mogą zobaczyć takie zabytki jak kaplica na Antałówce, kaplica Najświętszego Serca Jezusa, chałupa Sabały czy Muzeum Karola Szymanowskiego.
Największą atrakcją, którą każdy turysta odwiedzający Zakopane powinien odwiedzić, są zdecydowanie Krupówki. Przy najsłynniejszym polskim deptaku można znaleźć przeróżne galerie sztuki, kawiarnie, stoiska z oscypkami i sklepy z pamiątkami, takimi jak pocztówki, wisiorki, ewentualnie oryginalne lokalne wyroby. Do najbardziej rozpoznawalnych elementów Krupówek należą Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego, prezentujące ciekawe zbiory geologiczne oraz etnograficzne z całego regionu, Dworzec Tatrzański i neoromański kościół parafialny pw. Świętej Rodziny.
Nad Zakopanem od północy wznosi się Gubałówka, wysoka nawet na aż 1129 metrów nad poziomem morza. Na szczyt można dostać się kolejką linową, biegnącym wzdłuż niej czarnym pieszym szlakiem turystycznym, lub wyciągiem krzesełkowym koło Kotelnicy. Ze szczytu rozciąga się niesamowity widok na Tatry i Zakopane.
W pobliżu Tatrzańskiego Parku Narodowego mieści się najsłynniejsza i największa polska skocznia, a także jedna z dwóch w Polsce skoczni dużych - Wielka Krokiew. To było miejsce wielu sukcesów polskich skoczków, jak Adam Małysz czy Kamil Stoch. Do dziś organizowane są tu wielkie imprezy narciarskie, takie jak Puchar Świata w Skokach Narciarskich.