Duszniki Zdrój

Rodzinny wypoczynek w Dusznikach Zdrój będzie niezapomniany, dla dzieci przygotowane są specjalne trasy do jazdy na sankach, nauki jazdy na nartach oraz wiele fajnych imprez. Duszniki Zdrój noclegi to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek o każdej porze roku. Ciekawostką jest fakt, iż Duszniki położone są na zróżnicowanej wysokości wynoszącej od 530 aż do 960 m n.p.m. Wspaniała lokalizacja, blisko Czech i ciekawych szlaków i atrakcji każdego roku przyciąga coraz większą liczbę turystów. Fajne są piesze wycieczki na Zamek na Szczytniku z punktem widokowym, który jest widoczny w zasięgu ręki z naszych domków, następnie 500 metrów od naszego obiektu znajduje się Staw Bukowa (możliwość zabrania własnych wędek i połowów). Jeśli jesteś miłośnikiem jazdy na rowerze i lubisz w ten sposób zwiedzać i poznawać nowe miejsca powinieneś wybrać noclegi w Dusznikach Zdroju. Doskonale wytyczone ścieżki rowerowe chętnie odwiedzają rodziny z dziećmi. Dzięki dużemu zróżnicowaniu tras i dobrze rozwiniętej infrastrukturze turystycznej, dostosowanej również do potrzeb dzieci, Zieleniec jest jednym z najchętniej odwiedzanych ośrodków narciarskich w Sudetach. Planując weekend czy dłuższy pobyt w tym mieście, warto sprawdzić wydarzenia jakie będą miały miejsce, a w okresie letnim bardzo dużo się tu dzieje. Ciekawy jest Rynek w Dusznikach z Ratuszem i pręgierzem oraz stojący niedaleko kościół parafialny z oryginalną amboną w kształcie wieloryba. Już z głównej drogi natomiast przyzywa przepiękna budowla Muzeum Papiernictwa. Najpopularniejszą stacją narciarską jest Ski Arena Zieleniec-Duszniki Zdrój, dlatego też turyści szukają Duszniki Zdrój noclegi blisko wyciągu. Podstawą leczenia w Dusznikach są wody mineralne o szczególnych właściwościach, tryskające z tutejszych źródeł – Pieniawa Chopina (szczawy ziemno-żelaziste o temperaturze 20°C), Jan Kazimierz, Zimny Zdrój i Agata. Miasto jest niedużym miasteczkiem uzdrowiskowym zlokalizowanym na Ziemi Kłodzkiej, w dolinie rzeki Bystrzyca Dusznicka, która stanowi naturalną granicę pomiędzy Górami Orlickimi i Bystrzyckimi. Działają tu wyciągi talerzykowe, orczykowe, a nawet 6-osobowy wyciąg krzesełkowy.