Jastrzębia Góra wczasy nad morzem

Jastrzębia Góra wczasy nad morzem

Jastrzębia Góra to wieś lotniskowa w województwie pomorskim nad Morzem Bałtyckim, a położona jest na Pobrzeżu Gdańskim. Miasto to nie posiada bardzo bogatej historii, ale miejsce to rozwijało się dość szybko głównie przez walory turystyczne.
Jastrzębia Góra jest znana z obelisk „Gwiazda Północy”, który symbolizuje fakt, że jest to miejsce najdalej wysunięte na północ w naszym kraju. Kolejnym powodem są plaże oraz bardzo wysokie klify porośnięte na szczytach lasami robią naprawdę ogromne wrażenie.
Jeśli chodzi o atrakcje może nie ma ich tu dużo, co nie oznacza, że będziecie się tu nudzić. Liczne bary, knajpy, restaurację, kluby czy dyskoteki gwarantują dobrą zabawę. Coś dla osób, które lubią adrenalinę to myślę, że warto wybrać się do wesołego miasteczka czy też do lunaparku.
Jastrzębia Góra i jej okolica to miejsce dla biegaczy i rowerzystów, liczne ścieżki do biegania i rowerowe gwarantują możliwość aktywnego spędzenia czasu. Znakomitą i aktywną formą odpoczynku będzie Nadmorski Park Krajobrazowy i jego piękne ścieżki.
W pobliżu znajduję się Władysławowo oraz Trójmiasto, gdzie myślę warto zajrzeć będąc na dłużej w Jastrzębiej Górze.
Natomiast jeśli chodzi o noclegi to dominują tu liczne pensjonaty oraz ośrodki wczasowe, ale spokojnie znajdziecie tu także apartamenty czy hotele. Jest bardzo wiele możliwości więc wszystko zależy od Waszych oczekiwań i Waszej kieszeni. Zaś jeśli chodzi o bazę gastronomiczną to zupełnie nie ma na co narzekać. Jest w czym wybierać także śmiało każdy znajdzie coś dla siebie.