Szklarska Poręba świetne miejsce na wypoczynek

Doskonałym miejscem na zimowy wypoczynek jest Szklarska Poręba noclegi Miasto położone jest w dolinie rzeki Kamiennej i jej dopływów Kamieńczyka i Szklarki. Dzieci także mogą udać się na basen, do parku linowego czy do skateparku, wytyczone są także ścieżki rowerowe dzięki którym można w ciekawy sposób poznać najciekawsze zakątki Szklarskiej Poręby. Rodziny z dziećmi chętnie wybierają Szklarska Poręba noclegi centrum w sezonie zimowym, są tu doskonałe stacje narciarskie, szkółki, wypożyczalnie sprzętu. W pobliżu miasta znajdziemy także trasy biegowe, które z roku na rok zyskują na popularności. Dla wszystkich kochających sztukę, happeningi, ale również potrafiących zatrzymać się choć na chwilę. „Kamienny Krąg” z „Żelaznymi” w środku to prywatna inicjatywa jednego z najlepszych polskich artystów plastyków – Zbigniewa Frączkiewicza, który przed laty pokochał góry i wydobywany nieopodal Szklarskiej Poręby kamień.

Warto wiedzieć, że miasto jest idealnym miejscem na spędzenie ferii w gronie najbliższych. W mieście oraz jego okolicach wytyczono ponad 200 km tras rowerowych o różnym stopniu trudności, dla amatorów, sportowców i rodzinnych wycieczek. Znajduje się tu ścieżka edukacyjna z doskonale odwzorowanymi modelami dinozaurów. Znajdująca się tu doskonale rozwinięta baza noclegowa oferuje wille Szklarska Poręba apartamenty, kwatery prywatne, pokoje gościnne, hotele czy pensjonaty. Największą atrakcją zwłaszcza dla dzieci jest Dinopark, zlokalizowany w lesie na powierzchni 10ha. Rozbudowana i różnorodna baza noclegowa oraz liczne atrakcje czynią ze Szklarskiej Poręby miejscowość atrakcyjną, którą turyści chętnie wybierają nie tylko na krótki weekendowy wypad ale i na ferie czy wakacje. Warto wiedzieć że Szklarska Poręba noclegi jest największą stacją klimatyczną Dolnego Śląska. W mieście oraz jego okolicach wytyczono ponad 200 km tras rowerowych o różnym stopniu trudności, dla amatorów, sportowców i rodzinnych wycieczek. W pobliżu znajdziemy wiele tras także na rower czy piesze wędrówki. Aby dokładnie zobaczyć i sfotografować rozciągającą się panoramę na Karkonosze od Śnieżki po Szrenicę należy udać się do punktu widokowego Złoty Widok.