Koniaków

Turyści wypoczywający w Beskidzie Śląskim w ubiegły weekend doświadczyli wspaniałego przeżycia jakim był kolejny już Jarmark Pasterski. Planując noclegi w Koniakowie warto wybrać góralskie domki, doskonałe dla rodzin i zaprzyjaźnionych grup. Koniaków to piękna turystyczna miejscowość górska w południowej części województwa śląskiego, niezwykle malowniczo położona wśród szczytów Beskidu Śląskiego, w gminie Istebna. Każdy kto lubi aktywny wypoczynek musi odwiedzić tą beskidzką wieś. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, dzięki licznym szlakom pieszym czy trasom rowerowych a zimą wyciągom narciarskim będziecie mogli w pełni poczuć klimat górski tego regionu Polski. Koniaków noclegi blisko wyciągu wybierają narciarze.

Latem miejscowość ta wybierana jest przez miłośników górskich wędrówek. W czasie imprezy odbyły się pokazy ręcznego strzyżenia owiec, obróbki wełny owczej, pokazy wyrobu bundzu czy wyrobu bryndzy owczej. Jak wiadomo Koniaków noclegi słynie z pięknych, tradycyjnych koronek, to rozsławia wioskę na całą Europę. Rodziny z wielkich miast często wybierają domki Koniaków, zwłaszcza będąc z małymi dziećmi, aby mogły poznać zwierzęta domowe a także ich zwyczaje. Liczne gospodarstwa agroturystyczne pozwolą dzieciom pobyć na łonie natury w otoczeniu zwierząt domowych, z możliwością np. ich karmienia czy pojenia.

Ponadto na odwiedzających Centrum Pasterskie czekały atrakcje takie jak: warsztaty kulinarne z degustacja bryndzy, warsztaty rękodzieła, stoiska z produktami tradycyjnymi, kącik edukacyjny dla dzieci. Turyści wypoczywający w Beskidzie Śląskim w ubiegły weekend doświadczyli wspaniałego przeżycia jakim był kolejny już Jarmark Pasterski. Baza noclegowa w Koniakowie funkcjonuje na bardzo dobrym poziomie, gospodarze oferują noclegi z wyżywieniem w pięknych apartamentach, kwaterach prywatnych Koniaków, willach, pensjonatach czy w pokojach gościnnych. Koniaków to piękna miejscowość w Beskidzie Śląskim, która przyciąga narciarzy na zimowy wypoczynek. Właśnie tu odbędą się ciekawe wydarzenia nawiązujące do tej wspaniałej tradycji.

Wieś nie leży w dolinie, jak większość górskich wiosek, ale ulokował się na grzbiecie, na wysokości około 700 m m.p.m., niedaleko popularnej Ochodzitej. Ponadto panują tu doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego oraz skitouringu. Ta ostatnia dyscyplina jest coraz bardziej popularna, ale należy pamiętać, że wymaga odpowiedniego przygotowania. Dostępnych jest kilka wyciągów, z odpowiednim naśnieżeniem tras o różnym stopniu trudności, są także wypożyczalnie sprzętu, instruktorzy pod których okiem można nauczyć się jeździć na nartach czy desce. Miejscowość ta jest doskonale przygotowana pod względem noclegowym oraz infrastruktury narciarskiej. Dlatego warto przyjechać także latem do Koniakowa, miejscowość stanowi świetną bazę wypadową na liczne szlaki piesze, które ukazują piękno Beskidu Śląskiego. Europejskie Dni Dziedzictwa w gminie Istebna to impreza która przyciąga wielu turystów z Polski i nie tylko.