Karkonoskie Tajemnice

Karkonoskie Tajemnie to jedna z największych atrakcje Karpacza. Planując noclegi w Karpaczu koniecznie trzeba odwiedzić to miejsce. To wyjątkowe muzeum przyciąga osoby w każym wieku, stanowi świetne miejsce na rodzinne spędzenie czasu. Celem ekspozycji jest edukowanie i inspirowanie do odkrywania nieznanych przekazów na temat historii i wierzeń Dolnego Śląska. Karkonosze i ich tajemnice. Muzeum Ducha Gór w Karpaczu to muzeum poświęcone legendom z okolic Karpacza. Jest to interaktywna wystawa. Turyści, którzy zdecydują się na noclegi w Karpaczu mają do dyspozycji szeroki wybór atrakcji, zabytków i ciekawych wydarzeń. Każdego roku miasto odwiedza tysiące turystów z całej Europy. Największą atrakcją jest Śnieżka, którą pragnie zdobyć każdy miłośnik górskich wędrówek. Baza noclegowa w Karpaczu jest na bardzo wysokim poziomie, znajdują się tu hotele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, apartamenty, domki, wille, pokoje gościnne czy kwatery prywatne. Zimą to doskonałe miejsce dla miłośników narciarstwa zjazdowego, snowboardu oraz narciarstwa biegowego.
W muzeum Karkonoskie Tajemnice poznamy historie zasiedlających te tereny zielarzy, poszukiwaczy minerałów oraz legendy o korzeniu mandragory oraz o Duchu Gór. Wielu turystów najpierw zaczyna wizytę w muzeum, później skrupulatnie przygotowuje się do ciekawych miejsce, jakie poznał w muzeum. Wizyta w placówce trwa średnio półtorej godziny, co pozwala na spokojne zwiedzanie i przyswajanie wiedzy. Wszystko to przygotowane przy użyciu najnowocześniejszych technologii, które pozwalają na realne doświadczenie magii tego miejsca. Pomysłodawcą i Inicjatorem wystawy jest Jakub Paczyński, przedsiębiorca, autor ruchu społecznego zrzeszającego miłośników Karpacza i Karkonoszy. W 2021 roku przypadało 10-cio lecie powstania.
Wystawa stała
Składa się z ekspozycji:
Ekspozycja Repliki Kostura.
Ekspozycja i legenda o karkonoskich hutnikach.
Ekspozycja sekretarzyka Ducha Gór.
Ekspozycja chaty karkonoskiego Laboranta.
Ekspozycja postaci Ducha Gór.
Ekspozycja i historia o mandragorze.
Ekspozycja “Legendarny zakątek”
Ekspozycja “Odnalezione w karkonoskiej ziemi”
Ekspozycja “Kącik wielkiego Kreatora i alchemika”
Ekspozycja szkieletu Rzepióra
Sala Czterech Żywiołów
Ekspozycja walońskiej sztolni.