Wczasy Szczyrk

Wybierając noclegi w Szczyrku będziecie pod wrażeniem bogatej oferty atrakcji. Warto odwiedzić tę część Beskidu Śląskiego o każdej porze roku, jest tu pięknie a dzięki świetnie przygotowanej bazie noclegowej nie będzie problemu z zakwaterowaniem. Na rodziny z dziećmi także czeka wiele atrakcji.

Co warto zwiedzić w Szczyrku?

Pierwsze kroki należy skierować do centrum Szczyrku gdzie znajduje się Deptak nad Żylicą. Jest to popularne miejsce do spacerów, jazdy na rowerze a zimą na biegówkach, rozpoczyna się pod Urzędem Miasta Szczyrk, biegnie wzdłuż rzeki Żylica aż do miejscowości Buczkowice. Noclegi w Szczyrku to miejsce dla aktywnych dostępne są korty tenisowe, pływalnia, stoki narciarskie, trasy piesze, rowerowe i biegowe. Kompleks skoczni narciarskich „Skalite” jest znaną atrakcją Szczyrku, , gdzie organizowane są zawody na skalę światową, wśród młodzieży i starszych skoczków latem i zimą. Tu też regularnie odbywają się treningi polskich skoczków. Skrzyczne i Klimczok to znane szczyty, na które warto się wybrać, można pójść pieszo wytyczonym szlakami turystycznymi. Kolej Linowa – Skrzyczne czynna jest przez cały rok 7 dni w tygodniu. Na szczycie znajduje się schronisko PTTK Skrzyczne (m. in. ze ścianką wspinaczkową, strzelnicą czy basenem dla dzieci), zobaczymy również 87-metrowy maszt nadajnika RTV. W sezonie zimowym na zboczach Skrzycznego znajduje się kilka tras narciarskich o różnym stopniu trudności. Jest to kryta pływalnia dla osób które potrafią pływać (głębokość 1,6-1,8m) a także dla najmłodszych, które uczą się pływać (gł. 90cm). Dodatkową atrakcją jest możliwość skorzystania z jacuzzi, bez dodatkowych opłat. Wybierając Szczyrk noclegi czeka na Was mnóstwo atrakcji niezależnie od pory roku, miasto jest doskonale przygotowane na pobyty rodzinne, wczasy z dziećmi zapewniają ciekawe wydarzenia i mnóstwo rozrywki. Szczyrk apartamenty czy Szczyrk domki to najczęściej wybierane frazy przez turystów.

Z czym kojarzy nam się Szczyrk?

Szczyrk to przede wszystkim narciarstwo oraz piękna przyroda przyrodniczych. Szczyrk to piękna, miejscowość, która urzeka malowniczymi krajobrazami. Miejscowość Otoczona jest kilkoma szczytami górskimi: Malinowskiej Skały, Klimczoka, Magury i – najwyższego z nich – szczytu Skrzyczne. Szczyrk to idealne miejsce na piesze wycieczki a zimą kurort narciarski.

Ze Szyku możemy wybrać się szlakiem na Baranią Górę (zielony szlak przez Skrzyczne i Malinowską Skałę), do Brennej (przez Przełęcz Karkoszczonkę) i na Szyndzielnię (przez Grabową i Beskid Węgierski). Okolicne miejscowości takie jak Wisła, Ustroń cz Żywiec to doskonale miejsca do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej, znajdziemy tu również wiele obiektów prowadzących terenowe jazdy konne, przejażdżki bryczką.

Szczyrk to górski miejscowość atrakcyjna latem, ale przede wszystkim zimą. Śnieg i dobra infrastruktura narciarska przyciąga miłośników białego szaleństwa