Polańczyk Zdrój – uzdrowisko

W sercu malowniczych Bieszczad, nad brzegiem Jeziora Solińskiego, leży ukryty skarb polskiego uzdrowiskowego krajobrazu – Polańczyk Zdrój. To miejsce, które swoim urokiem i leczniczymi właściwościami przyciąga odwiedzających szukających ukojenia dla ciała i duszy. Uzdrowisko Polańczyk Zdrój, zyskując status w 1999 roku, wpisało się na mapę najważniejszych punktów na uzdrowiskowej mapie Polski, oferując wyjątkowe warunki do regeneracji zdrowia i wypoczynku.

Historia uzdrowiska Polańczyk Zdrój sięga roku 1974, kiedy to zauważono potencjał leczniczy miejscowych wód mineralnych. To właśnie one, wraz z korzystnym mikroklimatem i otoczeniem nieskażonej przyrody, stały się fundamentem rozwoju uzdrowiska. Dziś Polańczyk jest nie tylko oazą zdrowia, ale także miejscem, gdzie natura współgra z nowoczesnością, oferując kuracjuszom i turystom szeroki wachlarz możliwości leczniczych i rekreacyjnych.

Polańczyk uzdrowisko

Na terenie Polańczyka Zdroju działa kilka sanatoriów takich jak Dedal, Amer-Pol, Atrium, Plon czy Solinka, które oferują zabiegi balneoterapii, fizykoterapii, hydroterapii, kinezyterapii oraz masaże i zabiegi SPA. Profil leczniczy uzdrowiska skupia się na chorobach kardiologicznych, problemach z układem oddechowym, pokarmowym, moczowym oraz cukrzycy. Specjalistyczne zabiegi, wykorzystujące miejscowe wody wodorowęglanowo-chlorkowo-sodowo-bromkowe oraz jodkowe, przyciągają osoby zmagające się z rozmaitymi dolegliwościami, oferując im szansę na poprawę zdrowia.

Polańczyk Zdrój to nie tylko lecznictwo.

To również miejsce, w którym można odnaleźć spokój, z dala od miejskiego zgiełku. Uzdrowisko otoczone jest licznymi trasami spacerowymi, które prowadzą przez malownicze krajobrazy Bieszczad. Punkt widokowy w Sawinie oferuje zapierające dech w piersiach widoki na Jezioro Solińskie i górskie szczyty. Atrakcją są również wyspy na Jeziorze Solińskim, dostępne promem, gdzie można cieszyć się naturą i wypocząć na łonie natury.

W Polańczyku znajduje się również wiele miejsc, które warto odwiedzić, jak Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie, prezentujące życie i kulturę dawnych mieszkańców regionu, czy Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości, będące miejscem kultu religijnego. Latem, amfiteatr nad Jeziorem Solińskim staje się sceną dla licznych wydarzeń kulturalnych, przyciągając miłośników muzyki i teatru.

Polańczyk Zdrój, choć niewielki, stanowi ważny punkt na mapie polskich uzdrowisk. Z jego bogatą ofertą leczniczą, atrakcjami turystycznymi oraz niezwykłym położeniem, jest idealnym miejscem na regenerację zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Wizyta w tym uzdrowisku to nie tylko krok ku zdrowiu, ale także szansa na prawdziwy wypoczynek w otoczeniu jednego z najpiękniejszych krajobrazów w Polsce. Polańczyk Zdrój zaprasza wszystkich, którzy pragną połączyć leczenie z relaksem w sercu natury, oferując niezapomniane wrażenia i skuteczność kuracji.

Jaki nocleg wybrać w Polańczyku?

Polańczyk noclegi malowniczo położony nad brzegami Jeziora Solińskiego, oferuje szeroki wybór noclegów, od komfortowych apartamentów, przez urokliwe pensjonaty, po przytulne Polańczyk domki nad jeziorem, zapewniając niezapomniane wrażenia z pobytu w sercu Bieszczad. Noclegi w centrum Polańczyka są idealne dla tych, którzy pragną być blisko wszystkich atrakcji turystycznych oraz kulinarnych tego regionu. Dla szukających relaksu blisko natury, dostępne są również Polańczyk pokoje gościnne, wille i sanatoria, które oferują nie tylko komfortowe zakwaterowanie, ale i różnorodne zabiegi odnowy biologicznej. Wybierając nocleg blisko Jeziora Solińskiego, goście mają niepowtarzalną okazję do korzystania z licznych aktywności wodnych, jak i pieszych wycieczek po malowniczych szlakach Bieszczad.