Karwia

Karwia

Każdego roku do Karwia noclegi przybywają tysiące turystów z całego kraju na wypoczynek nad morzem. To zdecydowanie miejscowość dla aktywnych. Na terenie Karwi i Jastrzębiej Góry wytyczono ponad 32 kilometry tras do biegania, biegania na nartach oraz uprawiania Nordic Walking. Za plażą ciągnie się pasmo wydm, za nimi zaś duży, sosnowy las, który oddziela tę oazę ciszy i spokoju od ulicznego zgiełku. Są także dostępne trasy rowerowe. Ciekawostką jest że przy ulicach Kopernika i Wojska Polskiego oraz w ich okolicy znajdują się liczne restauracje i puby, w których można spróbować złowionych przez tutejszych rybaków śledzi, szprotek i dorszy. Noclegi nad morze zwykle planujemy z dużym wyprzedzeniem, mając nadzieję na to, że pogoda będzie idealna.

Wyróżnić tu trzeba 3 rodzaje tras nordic walking:
– trasa zielona – najłatwiejsza i najkrótsza, długość – 5,5 km typ – pętla szacunkowy czas przejścia – ok. 1 h
– trasa czerwona, długość – 10,7 km typ – pętla szacunkowy czas przejścia – 2 h
– trasa czarna – trudna i najdłuższa długość – 16,2 km typ – pętla szacunkowy czas przejścia – 3 h.
Karwia noclegi to bogata baza domków letniskowych, willi, pensjonatów czy kwater prywatnych. Tanie noclegi Karwia Istnieje także możliwość jazdy konnej co ostatnio jest bardzo popularne zwłaszcza wśród najmłodszych. Domki letniskowe Karwia wybierają rodziny i grupy przyjaciół, to wygodne rozwiązanie. Polskie morze oferuje wiele miejsc rozrywki i miłych wspomnień. Miejscowość znana z piaszczystej plaży o tej samej nazwie i bielonego kościoła św. Antoniego Padewskiego. Każdego roku noclegi nad morzem wybiera co 5 rodzina i zwykle jest to okres od siedmiu do dziesięciu dni.