Mielno i atrakcje

Mielno i atrakcje

Mielno to miasto w województwie zachodniopomorskim, które położone jest nad Morzem Bałtyckim. W 1947 roku ustalono urzędowo nazwę Mielno, a Komisja Ustalania Nazw Miejscowości przyjmując nazwę, nawiązała do wyrazu „mielizna”.
 Mielno jest jednym z wielu kompleksów wypoczynkowych na polskim wybrzeżu i posiada dwa kąpieliska oraz port rybacki, który znajduję się na osiedlu Unieście. Do roku 1945 funkcjonowała niemiecka nazwa Großmöllen, a już od roku 1947 obecna nazwa Mielno.

Atrakcje :

Promenada Przyjazni pierwotnie miała ona funkcję ochronną wobec przybrzeżnych wydm, aby umacniała brzeg przed niszczeniem , ale z czasem turyści, którzy nas odwiedzali upodobali sobie to miejsce na spacery. W tym celu oprócz kładek wykonane zostało oświetlenie całości ciągu spacerowego.
Poniemieckie bunkry powstały w 1940 roku i są to dwa bunkry, które są od siebie oddalone, a powstały one, aby bronić wybrzeże i w celu magazynowania amunicji. W bunkrach do dzisiaj można odnaleźć niemieckie dokumenty.
Piernikowy Dom do góry nogami przypomina domek Baby Jagi, która zresztą siedzi przed domkiem. Jest to piernikowy domek dokładnie tak jak w bajce tyle, że jest on dla odmiany do góry nogami. Nie będę ukrywać, że cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko u dzieci, ale i dorosłych.
Park Linowy Tukan to miejsce pełne atrakcji i świetnej zabawy dla naszych pociech tych najmniejszych i tych troszkę większych. Nasi doświadczeni instruktorzy zadbają o to aby każdy z was czuł się swobodnie, a przede wszystkim bezpiecznie.
Leśna Pętla Przygód i Tajemnic w Mielnie to świetny pomysł ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej i prowadzi ona przez stare wydmy nadmorskiego lasu oraz obiekty historyczne takie jak bunkry z II wojny światowej. To miejsce powstało z myślą o rodzinach z dziećmi, tak żeby spacer ścieżką wszystkim sprawił radość.
Aleja Lipowa to droga, która prowadzi z Mielna do Mielenka i ma około 2,3 km długości i przebiega wzdłuż ponad 150-letnich lip. Szczególnie wiosną widoki są obłędne idąc tą alejką.