Łeba

Łeba

Piernikowy Dom jest jedną z najbardziej znanych atrakcji w Łeba noclegi. To obiekt który stoi do góry nogami a w jego środku zaburza się nasza koncentrację i równowaga. Mające tam miejsce złudzenie sprawia, że dom każdego dnia odwiedzany jest przez wielu turystów. Udając się do Piernikowego Domu zaczynamy do sypialni na poddaszu, dopiero następnie idąc w górę docieramy do kuchni i salonu.Oprócz plaży i oczywiście Bałtyku, najbardziej znaną atrakcją Łeba noclegi blisko morza są ruchome wydmy które są położone na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego, między morzem a jeziorem Łebsko. Ze względu na wiatr przemieszczający się piasek powoduje, że wydmy przemieszczają się na wschód z prędkością kilku metrów rocznie zasypując mieszczące się na jej drodze lasy. Najbardziej okazała wydma ma obszar ok. 500 hektarów, najwyższa nazwana Łącka Górą ma 42 m wysokości.Następną atrakcją jest tu Muzeum Motyli. Jego baza mieści się w sercu miasta obok Kina Rybak. W swoich zbiorach znajduje się zbiór ponad 3000 motyli z całego świata, kolekcjonowanych przez dwa pokolenia w jednej rodzinie. W Łeba noclegi blisko plaży, u ujścia kanału Chełst do rzeki Łeba tanie noclegi, mieści się port, z którego można udać się na wycieczkę statkiem po Bałtyku.Oprócz tego jest też port jachtowy. Łebska Marina mieści się u ujścia rzeki Łeby. Zmodernizowany port ma możliwość pomieścić około 120 jednostek.Skrzynia czasu znajdująca się w Łeba noclegi blisko centrum, to nic innego jak teczki z prywatnymi informacjami zakopywane na 100 lat w ziemi. W Łeba pokoje w dniu 14.08.2004 roku na sto lat tak samo zakopano Skrzynię Czasu. W skrzyni aż 1000 osób zamieściło różne materiały ze swojego życia, fotografie, notatki z myślą o tym, że ich prawnukowie za 100 lat znajdą je i przeniosą do Muzeum Skrzyni Czasu.Materiały zostaną publicznie udostępnione jako pamiątka naszych czasów dla kolejnych pokoleń. Obecnie dużo miast bierze ten ciekawy przykład jako doskonała atrakcję. Następne Skrzynie Czasu umieszczono w takich miastach jak: Legnica, Malbork, Rawa Mazowiecka, Tychy, czy Sieradz.Oceanarium Aquarium Live to prywatna działalność miejscowych miłośników nurkowania i pasjonatów przyrody. Obiekt działa od 2002 roku i powoli, ale sukcesywnie się rozwija.W oceanarium w Łebie można obserwować zarówno morskie, jak też słodkowodne gatunki ryb oraz pozostałych wodnych stworzeń. Kolekcjonuje się je z różnych stron świata, w tym tak oddalonych jak Afryka, wschodnia Azja i Ameryka Południowa. Znajdziemy tu m.in. rekiny żarłacze, skrzydlice, krewetki, koralowce, murena, wężogłowy, czy też arowany i pirakuku. Stworzenia w akwariach mają zagwarantowane warunki zgodne z zapisanymi zasadami hodowania różnych gatunków w niewoli.W opcji zwiedzania oceanarium dla grup zorganizowanych mieści się ścieżka specjalna nazwana „Mieszkańcy mórz i oceanów” oraz spotkania z płetwonurkami, kapitanami statków, prelekcje oraz seanse filmowe i fotografie z podwodnych wypraw.